Zdravie a baktírie v ústach, účinky látky Citrox proti baktériam v ústach. Curaprox Ústna voda Perio Plus, Regenerate CHX. Citrox je formulácia rozpustných bioflavonoidov získavaných z citrusových plodov. Netoxické a antimikrobiálne vlastnosti prírodných bioflavonoidov sú dobre zdokumentované, a preto je záujem o terapeutické použitie týchto látok. Zdravie ústnej dutiny a prípravky.

Zdravie ústnej dutiny, Biofilm, Citrox Curaprox Ústna voda Perio Plus

Stanovenie antimikrobiálnej aktivity dvoch formulácií Citrox (BC30 a MDC30) s rôznymi kombináciami bioflavonoidov proti radu orálnych mikroorganizmov. Antimikrobiálna aktivita oboch formulácií bola testovaná proti 14 bakteriálnym druhom a šiestim druhom Candida. Dve formulácie Citrox (rozsah zriedenia 0,007-8% obj./obj.) sa najskôr vyhodnotili stanovením in vitro minimálnej inhibičnej koncentrácie (MIC) proti planktonickým mikroorganizmom v mikrodilučnom teste bujónu. Za druhé, schopnosť rovnakých sériových riedení inhibovať mikrobiálny rast bola hodnotená v teste modifikovaného mikrotitrového biofilmu.

Obe formulácie Citrox vykazovali antimikrobiálnu aktivitu. Formulácia BC30 vykazovala väčšiu aktivitu ako MDC30 a významne inhibovala rast všetkých bakteriálnych druhov a väčšiny kandidálnych druhov testovaných pri koncentrácii 1% (v/v) v bujóne aj v teste biofilmu. Bioflavonoidné prípravky Citrox majú široké spektrum antimikrobiálnej aktivity proti orálnym mikroorganizmom a ako také majú potenciál byť použité v terapeutických prípravkoch na kontrolu ústnej mikroflóry. Formulácia BC30 vykazovala väčšiu aktivitu ako MDC30 a významne inhibovala rast všetkých bakteriálnych druhov a väčšiny kandidálnych druhov testovaných pri koncentrácii 1% (v/v) v bujóne aj v teste biofilmu.

Bioflavonoidné prípravky Citrox majú široké spektrum antimikrobiálnej aktivity proti orálnym mikroorganizmom a ako také majú potenciál byť použité v terapeutických prípravkoch na kontrolu ústnej mikroflóry. Formulácia BC30 vykazovala väčšiu aktivitu ako MDC30 a významne inhibovala rast všetkých bakteriálnych druhov a väčšiny kandidálnych druhov testovaných pri koncentrácii 1% (v/v) v bujóne aj v teste biofilmu.

Bioflavonoidné prípravky Citrox majú široké spektrum antimikrobiálnej aktivity proti orálnym mikroorganizmom a ako také majú potenciál byť použité v terapeutických prípravkoch na kontrolu ústnej mikroflóry. Biofilmy zdravie ústnej dutiny, Curaprox ústna voda Perio Plus Regenerate CHX.

Čo je Citrox® a ako funguje proti infekcii v ústach vašich pacientov?

Výskum začína odhaľovať potenciál postupov umývania úst ako dodatočnej ochrany pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami. Citrox je jednou z kľúčových zložiek roztokov na kloktanie, ktoré s nimi pomáha bojovať. Ale čo to vlastne je a ako to funguje?

Citrox je prírodná kombinácia organických kyselín a bioflavonoidov získavaných z horkých pomarančov. Bol navrhnutý tak, aby slúžil ako silné antimikrobiálne, antivírusové a antifungálne činidlo.

Veríme, že Citrox® spolu s cyklodextrínmi bude v budúcnosti zohrávať kľúčovú úlohu v budúcnosti starostlivosti o ústnu dutinu, a pomaly sa tak ukazuje ako dôležitá zložka účinných roztokov tejto vody. Zdravie začína v ústach a používanie ústnych vôd na ochranu slizníc pred poškodením môže prispieť k zníženiu rizika infekcie vašich pacientov a vzniku radu závažných neprenosných chorôb a stavov.

Účinok Citroxu® do značnej miery závisí od jeho flavonoidov. Bioflavonoidy sa viažu na receptory baktérií a blokujú pasáže, ktoré baktérie potrebujú na kŕmenie a vyprázdňovanie. Baktérie, ktoré tieto procesy nedokážu udržať, sa v podstate utopia a zabijú ich flavonoidy.


O novom prípravku na dezinfekciu dutiny Curaprox ústna voda Perio Plus Regenerate CHX sa dočítate na webe – Curaprox ústna voda Perio Plus, Regenerate CHX

Nájdete tam aj knihy Super potraviny a Superimunita.

knihy Super potraviny a Superimunita.


Citrox® bol navrhnutý ako prísada do produktov ústnej hygieny, čím sa posilňujú ich liečebné a ochranné účinky. Výplachy ústnej dutiny s funkciou Citrox® môžu pomôcť najmä:

Pred a po operácii úst
Proti periodontálnej chorobe
Proti kandidálnym infekciám
V kombinácii s inými zložkami (ako je chlórhexidín) slúži ako dôležitá dodatočná ochrana
V týchto situáciách môžu produkty hygieny obsahujúce Citrox® tvoriť súčasť profylaktických opatrení, ktoré môžete odporučiť svojim pacientom s cieľom pomôcť im chrániť ústnu sliznicu a prispieť k zníženiu rizika infekcie.