Strata čuchu pri COVID-19 sa môže prejaviť zmenami mozgu. Tieto zmeny registrujeme hlavne u anitvexerov na hlavných správach, kde je bohom diletnt mesik a SARS-CoV-2 dostávjlú ľudia, ktorí kričia o falošnej pandémie už dva roky. Ako môže človek dostať Covid-19 z falošnej pandémie kultublogu dementa uhríka a rasisitu mazureka nevedia ani oni, antivaxeri Slovenska. COVID-19 sa môže prejaviť zmenami ich mozgu!

Strata čuchu antivaxerov pri COVID-19 sa môže prejaviť zmenami mozgu

Skenovanie magnetickou rezonanciou pacienta s koronavírusom naznačuje, ako môže SARS-CoV-2 napadnúť mozog. Práve uhrikovi Covid napadol už mozog, lebo šíri po internete samé klamstvá, ktoré mu vyvrátili aj s dôkazmi. Anosmia alebo strata čuchu je pomerne bežným prejavom Covid-19, choroby spojenej s vírusovou infekciou SARS-CoV-2. Niektoré správy naznačujú, že približne 30 % pacientov s Covid-19 sa stane anosmickým, ale dôvody tohto symptómu nie sú jasné.

Dokument publikovaný v časopise JAMA Neurology od lekárov Letterio Politi, Ettore Salsano a Marco Grimaldi objasňuje túto lekársku záhadu prostredníctvom kazuistiky 25-ročného rádiológa, ktorý sa nakazil koronavírusom počas práce v Covid-19. oddelení v talianskom Miláne.

Rádiograf pocítil mierny suchý kašeľ, ktorý trval jeden deň, po ktorom nasledovala pretrvávajúca závažná anosmia a dysgeúzia (zmenené vnímanie chuti). O tri dni neskôr absolvovala optické vyšetrenie vnútra nosa, ktoré bolo v norme. MRI mozgu však ukázala zmeny v jej čuchových bulboch (kde čuchové nervy vstupujú do mozgu z nosa) a v jej pravom gyrus rectus, čo naznačuje možný zápal v dôsledku vírusovej infekcie. Test na výter z nosa bol pozitívny na koronavírus, čo naznačuje, že SARS-CoV-2 sa dostal do nosa pacienta a odtiaľ sa dostal do najbližšej oblasti mozgu.

Pacientke sa následne vrátil čuch. Následná MRI vykonaná o 28 dní neskôr neukázala žiadne zmeny v jej pravom gyrus rectus. Okrem toho boli jej čuchové bulby tenšie a menej hyperintenzívne, čo naznačuje znížený zápal.

Zmeny mozgu po koronavíruse, Antivaxeri Slovenska, Hoaxy, Ivermektín je podvod

Zmeny mozgu však nie sú vždy prítomné pri anosmii vyvolanej SARS-CoV-2. Ďalší dvaja pacienti, u ktorých sa vyskytla anosmia z koronavírusových infekcií, nevykazovali žiadne abnormality mozgu na MRI vykonaných 12 a 25 dní od nástupu symptómov. Autori špekulovali, že zmeny mozgu zistiteľné zobrazovacími technikami buď nie sú vždy prítomné v SARS-CoV-2, alebo sú obmedzené na najskoršiu fázu infekcie.

Najdôležitejšie je, že snímky mozgu od 25-ročného rádiológa poskytujú dôkaz, že SARS-CoV-2 je neurotropný a môže napadnúť mozog. “Naša hypotéza je, že vírus sa replikuje v nosovej sliznici, vstupuje do čuchových bulbov cez citlivé nervové zakončenia v sliznici a potom transsynapticky prechádza do kôry,” povedal Politi.

Prípad tiež ukazuje, že anosmia môže byť jediným príznakom choroby Covid-19, dodal Politi. “Toto by sa malo zvážiť pri identifikácii a izolácii pacientov.”


Ako skončil blázon mesik s Ivermektínom si môžte prečítať aj na tomto webe – Ivermektín liek proti parazitom, červom

O tom že súdruh piják, mesikova dvojka leži na covidovom oddelení už vieme. Inu pijáka ale nepozná skoro žiaden pneumológNabytkomania

Nábytkománia - pohovky