Černice a baza sú vysoko výživné ovocie, ktoré je bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Môžete si ich vychutnať na rôzne spôsoby, a to aj ako lahodný doplnok do šalátov

Černice a baza ako výživné ovocie, recepty na šaláty

Výhody černíc

Černice sú sladké a šťavnaté ovocie, ktoré je plné živín. Majú nízky obsah kalórií a vysoký obsah vlákniny, vďaka čomu sú skvelým doplnkom zdravej výživy. Černice sú tiež bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý je dôležitý pre imunitné funkcie a tvorbu kolagénu. Obsahujú antioxidanty, ako sú antokyány, ktoré môžu pomôcť chrániť pred oxidačným stresom a zápalmi v tele. Niektoré štúdie tiež naznačili, že černice môžu mať protirakovinové vlastnosti, hoci v tejto oblasti je potrebný ďalší výskum.

Výhody bazy čiernej

Baza je malé tmavofialové ovocie, ktoré je známe svojimi liečivými vlastnosťami. Majú vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov, ktoré môžu pomôcť posilniť imunitný systém a chrániť pred poškodením buniek. Ukázalo sa tiež, že baza má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť bolesť a opuch v tele. Okrem toho môžu mať antivírusové vlastnosti a tradične sa používajú na liečbu prechladnutia a chrípky.

Začlenenie černíc a bazy do šalátov

Černice a baza môžu dodať každému šalátu nával chuti a výživy. Tu je niekoľko nápadov, ako ich začleniť do vašich obľúbených receptov:

Miešaný bobuľový šalát
Miešaný bobuľový šalát je lahodný a osviežujúci spôsob, ako si vychutnať chute leta. Začnite kombinovaním rôznych druhov zeleniny, ako je špenát, rukola alebo zmiešaná detská zelenina, vo veľkej miske. Pridajte nakrájané jahody, čučoriedky a černice, ako aj hrsť nasekaných mandlí alebo vlašských orechov na chrumkanie. Pokvapkajte jednoduchým dresingom z olivového oleja, balzamikového octu a medu a užívajte si!

Grilovaný šalát z broskýň a bazy
Grilované broskyne sú sladkým a údeným doplnkom každého šalátu a výborne sa spájajú s bazou. Začnite tým, že zrelú broskyňu rozkrojíte na polovicu a potriete olivovým olejom. Broskyňu grilujte na miernom ohni niekoľko minút z každej strany, kým jemne nezuhoľnie a nezmäkne. Vyberte broskyňu z grilu a nechajte ju mierne vychladnúť, potom ju nakrájajte na kúsky veľkosti sústa. Plátky broskyne poukladajte na záhon zo zeleniny, ako je rukola alebo zmiešaná detská zelenina. Navrch položte čerstvé bazy, rozdrobený kozí syr a pokvapkajte balzamikovou polevou.

Černicový a feta šalát
Černice a syr feta tvoria v tomto šaláte prekvapivo lahodnú kombináciu. Začnite kombináciou rôznych druhov zeleniny, ako je špenát, rímska rasca alebo kel, vo veľkej miske. Pridajte nakrájanú uhorku, cherry paradajky a rozdrobený syr feta. Navrch dajte čerstvé černice a hrsť opečených píniových orieškov. Pokvapkajte jednoduchým dresingom z olivového oleja, citrónovej šťavy a medu a užívajte si!

Šalát z bazy a quinoy
Quinoa je obilnina plná bielkovín, ktorá je skvelým základom pre šaláty. Začnite varením quinoi podľa návodu na obale a nechajte ju vychladnúť na izbovú teplotu. Kombinujte quinou s rôznymi nakrájanými zeleninami, ako je paprika, červená cibuľa a uhorka. Pridajte čerstvé bazy, ako aj hrsť nasekaných byliniek, ako je mäta alebo petržlen. Polejte jednoduchým dresingom z olivového oleja, jablčného octu a dijonskej horčice a užívajte si!

Záver: Černice a baza sú dve lahodné a výživné ovocie, ktoré dodá každému šalátu nával chuti a výživy.

Ak vám nevyhovujú prírodné látky tak skúste pre vašu postavu niečo ako, zadržiavanie vody môže byť frustrujúci a nepríjemný stav, pri ktorom sa cítite nafúknutí, ťažkí a malátni. Pripravky na odstránenie tohto neduhu nájdete na adrese Get rid of water retention and start seeing your abs coming out


Nabytkomania

Nábytkománia - pohovky